DZIAŁANIA

✔ INAUGURACJA W OCHLI
Uroczyste rozpoczęcie festiwalu w Muzeum Etnograficznym w Zielonej Górze z siedzibą w Ochli. Jest to impreza plenerowa dla wszystkich uczestników festiwalu i publiczności, w czasie której można poznać zespoły folklorystyczne oraz uczestniczyć w lekcjach folkloru: nauczyć się tańców naszych gości oraz spróbować przygotowanych przez nich dań. W programie również Międzynarodowy Konkurs „Śpiewacy w Ochli”, integracja zespołów. Chętni mogą wziąć udział w zawodach w rzucaniu kamieniem, ubijaniu masła. 15 lipca 2018 r. godz. 11.00
✔ KONCERTY KONKURSOWE

Zespoły zaprezentują pełne programy muzyczno-taneczne na deskach Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze. Rada Artystyczna wytypowana przez Organizatora oceni prezentacje zespołów biorąc pod uwagę m.in. nawiązanie do konkretnych zwyczajów i obrzędów z regionów i krajów, z których pochodzą wykonawcy, zgodność artystycznych walorów śpiewu, tańca i muzyki ze stylami tradycji, wierność do międzypokoleniowego przekazu tradycji. Pełny program muzyczno-taneczny każdego zespołu będzie trwał około 45 min.; na scenie pojawią się kapele z muzyką na żywo.

16 lipca, godz. 19.00    I KONCERT FESTIWALOWY:  BUŁGARIA, MACEDONIA

17 lipca, godz. 19.00   II KONCERT FESTIWALOWY:  SERBIA, POLSKA „Hulajniki”

18 lipca, godz. 19.00  III KONCERT FESTIWALOWY:   POLSKA „Lubuski ZPiT”, INDONEZJA

✔ KONCERTY W ŁAGOWIE

Miastem partnerskim, w których wystąpią wszystkie zespoły, jest Łagów, nazywany Perłą Ziemi Lubuskiej. Przydomek ten zawdzięcza swoim walorom turystycznym i przyrodniczym. Łagów znajduje się w centralnej części województwa lubuskiego, na przesmyku pomiędzy dwoma jeziorami: Łagowskim i Trześniowskim. Miasteczko otoczone jest blisko 3,5 tys. ha lasów Łagowskiego Parku Krajobrazowego, wraz z wchodzącymi w jego skład rezerwatami przyrody.

Zespoły zaprezentują pełne programy na scenie łagowskiego amfiteatru.

16 lipca, godz. 18.00 – SERBIA, POLSKA „Hulajniki”

17 lipca, godz. 18.00 – INDONEZJA, POLSKA „Lubuski ZPiT”

18 lipca, godz. 18.00 – BUŁGARIA, MACEDONIA

✔ KONCERTY PRZEGLĄDOWE W REGIONIE
Krótki program artystyczny z lekcją folkloru dla mieszkańców miejscowości z województwa lubuskiego: Bojadła, Dąbie, Konotop, Niesulice, Przytoczna. 16 lipca Dąbie /Ośrodek Wypoczynkowy TEMAR/ g. 19.00 – INDONEZJA 17 lipca Konotop / rynek/- g.16.00 - MACEDONIA Przytoczna /Gminny Ośrodek Kultury w Przytocznej/ g. 18.00 - BUŁGARIA Bojadła /Gminny Ośrodek Kultury w Bojadłach/ - g. 19.00 MACEDONIA 18 lipca Niesulice /Ośrodek Wypoczynkowy KORMORAN/ g. 14.00 – SERBIA Kołatka /Ośrodek Wypoczynkowy TEMAR/ g.19.00 – POLSKA „Hulajniki”
✔ FOLKOJARMARK
Pasjonatów folkowego designu zapraszamy na wystawę rękodzieła, podczas której wytwórcy zaprezentują swoje dzieła. Będzie można zobaczyć folkdesignerską biżuterię, ubrania, meble, dodatki do domu, zabawki. Przedsięwzięcie promuje rękodzieło i rzemiosło ludowe z pogranicza województwa lubuskiego i wielkopolskiego. PROGRAM
✔ FOLKOZABAWY

W programie animacje dla dzieci, czyli zabawy z zespołami, które przyjadą na festiwal. Uczestnicy będą mogli nauczyć się tradycyjnych przyśpiewek i tańców, zobaczyć stroje z danego kraju czy poznać kulturę goszczących u nas zespołów.

PROGRAM

✔ FOLKORELAKS

Spokojna atmosfera, relaksująca muzyka, półka bookcrossingowa, otoczenie zieleni. Każdy znajdzie kąt bądź hamak dla siebie. Chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach. W programie akademii artystycznej są zaplanowane warsztaty, konkursy i bajki kamishibai.

PROGRAM

✔ FOLKOWE JAM SESSION

 Folkowe Jam Session to rodzaj dźwiękowej hybrydy, podczas której spotykają się różne kultury muzyczne zaproszonych na festiwal zespołów, improwizując na bazie aktualnie granego utworu.

PROGRAM

✔ GALA TRADYCJI
Uroczyste zwieńczenie tygodnia festiwalu. Widzowie otrzymują barwny wachlarz kultur zespołów folklorystycznych podczas jednego spotkania. Jest to również podniosła chwila dla samych wykonawców, ponieważ Rada Artystyczna przedstawi wyniki obrad i wręczy nagrody oraz wyróżnienia. 19 LIPCA, godz. 19.00, Amfiteatr Zielonogórski