DZIAŁANIA

 INAUGURACJA W OCHLI

Uroczyste rozpoczęcie festiwalu w Muzeum Etnograficznym w Zielonej Górze z siedzibą w Ochli. Jest to impreza plenerowa dla wszystkich uczestników festiwalu i publiczności, w czasie której można poznać zespoły folklorystyczne oraz uczestniczyć w lekcjach folkloru. W programie: Międzynarodowy Konkurs „Śpiewacy w Ochli”, degustacja potraw regionalnych, integracja zespołów.

✔ KONCERTY KONKURSOWE

Zespoły zaprezentują pełne programy muzyczno-taneczne na deskach Lubuskiego Teatru. Rada Artystyczna oceni prezentacje zespołów biorąc pod uwagę m.in. nawiązanie do konkretnych zwyczajów i obrzędów z regionów i krajów, z których pochodzą wykonawcy.

✔ KONCERTY W ŁAGOWIE

Koncerty w mieście partnerskim festiwalu. Wszystkie zespoły zaprezentują pełne programy na scenie łagowskiego amfiteatru.

✔ KONCERTY PRZEGLĄDOWE W REGIONIE

Krótki program artystyczny z lekcją folkloru dla mieszkańców miejscowości z województwa lubuskiego.

✔ FOLKOJARMARK

Pasjonatów folkowego designu zapraszamy na wystawę rękodzieła, podczas której lubuscy wytwórcy zaprezentują swoje dzieła.

✔ FOLKOZABAWY

Lekcje folkloru, animacje kulturalne, tańce z zespołami folklorystycznymi dla najmłodszych.

✔ FOLKORELAKS

Spokojna atmosfera, relaksująca muzyka, półka bookcrossingowa, otoczenie zieleni. Każdy znajdzie kąt bądź hamak dla siebie. Chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach. W programie akademii artystycznej są zaplanowane warsztaty, konkursy i bajki kamishibai.

✔ FOLKOKONCERTY

Koncerty muzyków z niekonwencjonalną interpretacją folku w ich utworach muzycznych -wieczorami na małej scenie przy ratuszu.

✔ FOLKOWE JAM SESSION

Folkowe Jam Session to rodzaj dźwiękowej hybrydy, podczas której spotykają się różne kultury muzyczne zaproszonych na festiwal zespołów, improwizując na bazie aktualnie granego utworu.

✔ GALA TRADYCJI

Uroczyste zwieńczenie tygodnia festiwalu. Widzowie otrzymują barwny wachlarz kultur zespołów folklorystycznych podczas jednego spotkania. Jest to również podniosła chwila dla samych wykonawców, ponieważ Rada Artystyczna przedstawi wyniki obrad i wręczy nagrody oraz wyróżnienia.