Międzynarodowy Festiwal Folkloru „Oblicza Tradycji” 2020 rozpoczęty !

Drodzy Państwo. W związku z zagrożeniem COVID-19 udostępniamy Państwu śpiewnik do samodzielnego wydruku. Będzie on pomocny przy wspólnym śpiewaniu folkowych piosenek na Placu Teatralny

Dziękujemy za niesamowite emocje, jakich dostarczyliście nam podczas pierwszego dnia Międzynarodowego Festiwalu Folkloru! Na żywo zaśpiewali dla nas dziś „Stanowianie”, czyli Górale Czadeccy ze Stanowa, a zagrali „Kotkowiacy” – kapela koźlarska ze Zbąszynka. Byliście z nami nie tylko osobiście. Przez internet relację z festiwalu obejrzało ponad 500 osób. Na chwilę obecną w głosowaniu SMS prowadzi REGIONALNY ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „KASZUBY” Z KARTUZ – 20 głosów, na drugim miejscu umocnił się ZESPÓŁ FOLKLORYSTYCZNY „ROZTOCZE” Z TOMASZOWA LUBELSKIEGO – 10 głosów, trzecie miejsce zajmuje STUDENCKI ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA POLITECHNIKI RZESZOWSKIEJ „POŁONINY” Z RZESZOWA – 6 głosów, a to dopiero początek.

Cieszymy się, że bakcyla folkloru połknęło młode pokolenie. Folkozagadki, konkursy i warsztaty, które dzisiaj cieszyły się sporym powodzeniem, zorganizujemy jeszcze w piątek i sobotę. Zapraszamy!