Znamy zwycięzców MFF 2020!

Dziękujemy Wam za emocje, jakich dostarczyliście podczas Międzynarodowego Festiwalu Folkloru OBLICZA TRADYCJI 2020. Podczas trzydniowych przeglądów konkursowych mogliśmy podziwiać na telebimach i w sieci 30 zespołów ludowych z całego świata, 11 kapel oraz 15 solistów. Z festiwalowej sceny poznaliśmy zwycięzców tegorocznego festiwalu. Serce publiczności skradli „Pruszkowiacy”. To oni zdobyli najwięcej Waszych głosów!

Decyzją Rady Artystycznej w kategorii zespołów polskich wyróżnienie za efektowny program muzyczno-taneczny trafiło do Zespołu Pieśni i Tańca „Łany” Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Miejsca na podium zajęli:

– III miejsce ex aequo: Zespół Pieśni i Tańca Pałacu Kultury Zagłębia „Gołowianie” z Dąbrowy Górniczej (woj. śląskie) i Studencki Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Rzeszowskiej „Połoniny” z Rzeszowa (woj. podkarpackie)

– II miejsce: Zespół Regionalny „Mystkowianie” z Mystkowa (woj. małopolskie)

– I miejsce: Zespół Regionalny „Grojcowianie” z Wieprza (woj. śląskie)

W Międzynarodowym Konkursie Śpiewaczym „Śpiewacy w Zielonej Górze” zostali nagrodzeni: – Zespół Śpiewaczy „Dąbrowszczanka” z Dąbrówki Wielkopolskiej – Mieczysław Płonka reprezentujący Zespół Śpiewaczy „Dąbrowszczanka” z Dąbrówki Wielkopolskiej – reprezentantka zespołu „Anatolian Folklore Foundation” z Turcji. W Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Muzycy w Zielonej Górze”🎻 zwyciężyli: – kapela Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Rzeszowskiej „Połoniny” – kapela zespołu „Anatolian Folklore Foundation” z Turcji.   Serdecznie gratulujemy!