Festiwal Oblicza Tradycji

Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze przygotowało kolejną edycję festiwalu folkloru pn. Oblicza Tradycji, który zostanie zrealizowany w dniach 23 - 29 lipca 2017 roku na terenie Zielonej Góry, Łagowa i pozostałych miejscowości województwa lubuskiego.

Projekt pn. Oblicza Tradycji zakłada wprowadzenie nowych elementów, m.in. udział wielopokoleniowych grup - zarówno w charakterze wykonawców, jak i widzów - zaproszonych do współtworzenia atmosfery spotkań festiwalowych oraz promowania form niematerialnego dziedzictwa w życiu współczesnym.

W ramach projektu przygotowany jest cykl badań terenowych, koncertów w formie lekcji folkloru, koncertów kapel, konkurs solistów pn. „Śpiewacy w Ochli”, warsztaty, występy uliczne, korowód, ekspozycja rękodzieła, rzemiosła i tradycji, degustacja tradycyjnych potraw. Uczestnicy zrealizują zaplanowane działania na zielonogórskiej starówce, w Lubuskim Teatrze i Zielonogórskim Amfiteatrze oraz na scenach plenerowych w poszczególnych miejscowościach Ziemi Lubuskiej.